Saame tuttavaks!

Sinu igapäevaseks partneriks on konsultandid, keda ühendavad mitmekülgsed kogemused, sarnased väärtused ning erialane kirg leida uusi (digi)võimalusi selleks, et mõtestada kommunikatsiooni ning tuua tulemus alati koju!

Teeme oma tööd rõõmuga, kasutades meie inimeste rikkalikku kogemust, avatud loomingulisust, oskust kaugemale ette vaadata ja oma tegevused strateegiliselt läbi kaaluda.

Tulemus, aga ka see, kuidas selleni jõuda, on meile tähtis.

Kristina Seimann

Saame tuttavaks!

Meedia- ja kommunikatsioonitööga alustasin juba gümnaasiumis. Seetõttu võin julgelt öelda, et olen erialaselt kasvanud koos Eesti äri- ja meediamaastikuga. Alguses ajakirjanikuna ning hiljem juba mitmes ettevõttes kommunikatsiooni ja turundust juhtides on mul vedanud oma otseste juhtidega, kes on mind usaldanud, kaasanud tippjuhtkonna töösse ja andnud vastustusrikkaid ülesandeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Keskkond ja võtted on ajas väga palju muutunud ja arenenud. Mina ka! Kuid võin öelda, et Tartu Ülikooli ajakirjandusõpingutest saadud põhivalemid on ajatud. Nende peale annab loogilise mõtlemise ja kiire analüüsi pealt alati üles ehitada kõige uuema ja toimivama strateegia või visioneeriva digilahenduse.

Agentuuri hakkasin ma tegema seetõttu, et olen ise olnud pigem tellija poolel. Mul on tunne, et tean täna väga hästi, milline on konsultant, kellega on kasulik koostööd teha. Partnerina agentuuris on mul võimalik luua selline töökeskkond, mis mulle endale meeldib. Kaasata andekad eksperdid, kellega koostöö arendab. Teha tööd, millel on mõju. Ja teha seda nii, et kliendi jaoks oleks tulemus koju toodud tööprotsessi nautides.

Kristina on eestvedanud juhtivate ettevõtete brändistrateegiaid ning olnud strateegiliseks koostööpartneriks erinevatele era- ja avaliku sektori organisatsioonidele. Seda nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Varasemalt on Kristina juhtinud kommunikatsioonitööd Saku Õlletehases, Kalevis ja piimatööstuses Tere. Töötanud turundus- ja komunikatsiooniosakonna juhina Nordea Pangas ja Viasatis, vedades pan Balti brändistrateegiat. Kristina on lõpetanud Tartu Ülikoolis ajakirjanduse eriala (võrdsustatud MA) ning töötanud ajakirjanikuna ETV-s kui ka ajakirjas Favoriit.

Sulge

Karin Väljamäe

Saame tuttavaks!

Kui ma umbes 25 aasta eest uudistereporterina oma esimest intervjuud tegin, ei kujutanud ma ette, et minu töine elu saabki olema tihedalt seotud meedia ja kommunikatsiooniga. Mul on olnud õnn olla osaline nii kommunikatsiooni ja turunduse, aga ka erinevate ärivaldkondade kujunemises ja arengus ning panna end erialaselt proovile väga põnevates projektides nii Eestis kui piiri taga. Tulemus on see, mis motiveerib ja inimesed mu ümber need, kes innustavad. Sama tähtis kui tulemus on ka see, kuidas selleni jõutakse. Läbimõeldud, strateegiliselt kaalutud ja visiooniga ettevõtmised seisavad kindlamal alusel, ükskõik, kas on tegu pikaajalise või siis kiiret reaktsiooni nõudva kommunikatsiooniteemaga. Minu suur kirg väljaspool tööd on kokandus ning oma reisidelt püüan alati kaasa võtta kohalike inimeste tarkusi nende köögikunstist, traditsioonidest ning hõrkudest maitsetest. Paralleele saan siin tuua ka oma igapäevasesse töösse – alati toimivad kindlad traditsioonilised ja väljakujunenud maitsed ja võtted, kuid elu ja ka töö teevad põnevaks uued katsetused, pisut vürtsi, ootamatud kooslused ja eristumine tavapärasest. Uute ideede ja põnevate lahenduste teekonnal olen pühendunud õppija. 

Karin on oma enam kui 20 aastase kogemusega meedia- ja kommunikatsioonivaldkonnas nõustanud aastate jooksul suurettevõtteid erinevates ärivaldkondades, olnud kommunikatsioonijuhiks ja strateegiks paljudele avaliku ja kolmada sektori organisatsioonidele ning vedanud rahvusvahelisi projekte nii Eesti tutvustamisel, tuntud kaubamärkide lansseerimisel kui äritehingute kommunikatsioonis. Ta on olnud strateegiliseks nõustajaks paljudele tippjuhtidele nii avalikus kui erasektoris ning tegelenud aastaid avaliku arvamuse kujundamise- ja maineuuringute, kommunikatsioonistrateegiate loomise, meediakampaaniate elluviimise, kriisijuhtimise ning meedia- ja kommunikatsioonikoolituste läbiviimisega. Karin on olnud meeskonnaliige ka valimiskampaaniate strateegilisel planeerimisel ja elluviimisel. Karin hindab kommunikatsiooni integreeritust ning peab tähtsaks tulemustele orienteeritud terviklike lahenduste pakkumist tihedas koostöös reklaami- ja meediaagentuuridega. 

Karin on töötanud ajakirjaniku ja toimetajana Tartu Televisioonis, TV3-s ja ETV-s ning ajakirjades Anne ning Kodukiri. Kommunikatsioonivaldkonnas alustas ta 1997 aastal, juhtides suhtekorraldusagentuuri Ots&Bros ning jätkas Majandusministeeriumi avalike ja välissuhete osakonna juhina, Tallinna linna avalike suhete direktorina, suhtekorraldusagentuuri Euro RSCG PR (Idea PR) juhi ja strateegina. Karin on agentuuri Baltic ID üks kaasasutajatest ja partneritest. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti keele ja kirjanduse eriala.

 

Sulge

Kaia Gil

Tere, meeldiv tutvuda. Mina olen Kaia.

Keskkooli lõpus ei suutnud ma valida õigusteaduskonna ja ajakirjanduse vahel. Viimase kasuks rääkis koolilehe peatoimetamine ja oskus ladusalt sõnu ritta seada, nii et mõte saaks selge. Hirm professor Lauristini ja legendaarsete ajakirjanduse sisseastumiseksamite ees hoidis mind tagasi.  Tookord võitiski juura, mille Tartus lõpetasin. Aga selge oli see, et mis mõte kord pähe võetud, sellest niisama lahti ei saa. Nii viiski tööelu juba juura õpingute ajal mu Põhja Politseiprefektuuri sisekommunikatsiooni juhtima ja mõni aeg hiljem Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusesse kommunikatsioonijuhiks. Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise eriala lõpetamisel oli just professor Lauristin see, kes mind edasi doktorantuuri kutsus. Eriala valiku teekond oli selle teadmisega õnnelikult finišis.

Olen nõustanud mitmeid lõpptarbijale suunatud kampaaniaid ja kliendikommunikatsiooni. Täna on suhtekorraldust teha ääretult põnev. Vanad traditsioonid kohtuvad uute võimalustega, lase aga loovusel lennata ja kõik on võimalik. Sõnal on jõud ja see ei kao, kunagi. Meie ülesanne on jõudu targasti ja vastutustundlikult juhtida. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab! Kõige olulisem on tiim ja hea side kliendiga. Täna võin ma julgelt öelda, et mõlemaga on mul väga vedanud. Klienti tuleb usaldada, siis usaldab klient sind.

Kui aega üle jääb (kahe tulevase maailma vallutaja kasvatamise kõrvalt seda ülemäära pole), istun lennukile ja võtan raamatu kaasa.

Sulge

Kaidi Reinart

Saame tuttavaks!

Kirg kultuuri, ajaloo ja maailma mõistmise vastu olid tõukeks minu semiootikaõpingutele Tartus. Semiootika õpetas mõistma kultuurile ja ühiskonnale olemuslikke kommunikatsiooni- ja tähendusprotsesse ning andis mulle oskuse rakendada neid teadmisi ka erinevatel elualadel, näiteks kultuuri-, meedia- ja kunstikriitika analüüsis. Semiootikaõpingud ise olid aga omakorda verstapostiks minu kommunikatsioonijuhtimise õpingutele magistris.

Mind paelub igasugune teadlik ja eesmärgile suunatud tegevus nii planeerimis- kui ka korraldusetapis. Ma usun oskusliku kommunikatsiooni vajalikkusesse, sest puutun tihti lehti lugedes või omal käel tegutsedes kokku nii paljude probleemidega, mis võinuks hea kommunikatsiooni korral olemata olla. Usun, et edukat toodet ei ole ilma hea kommunikatsioonita ning tänapäevases infost küllastunud maailmas on turunduskommunikatiivsed võtted ühed märkimisväärsemad viisid enda kuuldavaks ja nähtavaks tegemisel. Usun samuti sellesse, et igal heal asjal peab olema oma lugu, sest just lugu eristab üht omasarnastest. Lisaks kõigele meeldib mulle töötada koos inimestega ning välja mõelda lahendusi, kuidas neid õnnelikuks teha.

Kaidi on lõpetanud Tartu Ülikooli Kommunikatsioonijuhtimise magistri suurepärasele tulemusele. Varasemalt on ta koostööd teinud Riigikantseleiga, nõustades neid möödunud Eesti eesistumise kommunikatsioonistrateegia loomisel ning aidanud Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse ning töö- ja pereelu tasakaalu teemades. Portfelli kuulub ka osalus noorteorganisatsiooni Domus Dorpatensise Akadeemia juhatuses, mitmed väiksemad projektid MTÜ-des ja startupi kogemus Sprayprinterist. 

Olin vaevu saanud kuue aastaseks kui läksin oma esimesse iluuisu trenni. Paarikordsest katsetusest jääl sai nüüdseks juba 19 aastat kestnud kirg ja pühendumus. Sportimise kõrval armastan kangesti disaini. Ühiskonna nii sõnas kui pildis disainimist peangi oma kõige suuremaks hobiks. 

Sulge

JANA GASHKOVA

Jana Gashkova on Baltic ID-ga koostööd teinud alates 2017. aastast. Venekeelse meediatöö projektijuhina on ta venekeelsele sihtrühmale kohandanud ja ellu viinud mitmeid avaliku ja erasektori ettevõtete PR-projekte. 

Sulge