Saame tuttavaks!

Sinu igapäevaseks partneriks on konsultandid, keda ühendavad mitmekülgsed kogemused, sarnased väärtused ning erialane kirg leida uusi (digi)võimalusi selleks, et mõtestada kommunikatsiooni ning tuua tulemus alati koju!

Teeme oma tööd rõõmuga, kasutades meie inimeste rikkalikku kogemust, avatud loomingulisust, oskust kaugemale ette vaadata ja oma tegevused strateegiliselt läbi kaaluda.

Tulemus, aga ka see, kuidas selleni jõuda, on meile tähtis.

Anett Taal

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse- ja kommunikatsioonieriala ning juba tudengina tegin koostööd Eesti Seksuaaltervise Liiduga ning Eesti Haigekassa toel nägi päevavalgust üleriigiline noortele suunatud kampaania „SÕBER POLE (S)EKSPERT“, mis sai TÜ ühiskonnateaduste instituudilt „VÄRSKE TEGU 2020“ tiitli.  Projekt süvendas minu huvi kommunikatsiooni, turunduse, reklaaminduse – kaasaegse sisuloome vastu tervikuna ning nõnda sattusin konsultandiks agentuuri, kus lubatakse ja lausa innustatakse mul enda loovust rakendada. Mulle meeldivad fantaasiat nõudvad lahendused, mis selles „war of eyeballs“ situatsioonis aitavad köita võimalikult palju silma- ja lisaks ka kõrvapaare. Ka minu bakalaureusetöö üks eesmärkidest oli selgitada välja, millised on need nipid/trikid, millega äratada ja säilitada auditooriumi tähelepanu YouTube’is. Erialaselt olen ennast varasemalt proovile pannud nii praktikandina kui ka vabatahtlikuna mitmetes erinevates organisatsioonides nagu PPA, Päästeamet, Eesti Seksuaaltervise Liit kui ka kommunikatsiooniagentuuris.

Sulge

Mariell Raisma

Mariell Raisma on rahvusvahelise töökogemusega meediasuhete ekspert, kes on kaastööd teinud meediakanalitele Eestis ja väljaspool. Tal on bakalaureusekraad Tallinna Ülikooli ajakirjanduse- ning magistrikraad kommunikatsiooni erialal. Dekaadi võrra töökogemust nii ajakirjanduse- kui ka kommunikatsioonijuhtimise vallas pealekauba. Lisaks on ta projektijuhtinud rahvusvahelisi konverentse Berliini peakontoris. Mariell on endine European Youth Press’i (EYP) juhatuse liige ning tänaseni nõuandva kogu liige. EYP endise juhatuse liikmena on ta korraldanud erinevaid meediakoolitusi ja osalenud ise koolitajana meediakirjaoskusega seotud üritustel üle Euroopa. 

Sulge

Kristina Seimann

Saame tuttavaks!

Meedia- ja kommunikatsioonitööga alustasin juba gümnaasiumis. Seetõttu võin julgelt öelda, et olen erialaselt kasvanud koos Eesti äri- ja meediamaastikuga. Alguses ajakirjanikuna ning hiljem juba mitmes ettevõttes kommunikatsiooni ja turundust juhtides on mul vedanud oma otseste juhtidega, kes on mind usaldanud, kaasanud tippjuhtkonna töösse ja andnud vastustusrikkaid ülesandeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Keskkond ja võtted on ajas väga palju muutunud ja arenenud. Mina ka! Kuid võin öelda, et Tartu Ülikooli ajakirjandusõpingutest saadud põhivalemid on ajatud. Nende peale annab loogilise mõtlemise ja kiire analüüsi pealt alati üles ehitada kõige uuema ja toimivama strateegia või visioneeriva digilahenduse.

Agentuuri hakkasin ma tegema seetõttu, et olen ise olnud pigem tellija poolel. Mul on tunne, et tean täna väga hästi, milline on konsultant, kellega on kasulik koostööd teha. Partnerina agentuuris on mul võimalik luua selline töökeskkond, mis mulle endale meeldib. Kaasata andekad eksperdid, kellega koostöö arendab. Teha tööd, millel on mõju. Ja teha seda nii, et kliendi jaoks oleks tulemus koju toodud tööprotsessi nautides.

Kristina on eestvedanud juhtivate ettevõtete brändistrateegiaid ning olnud strateegiliseks koostööpartneriks erinevatele era- ja avaliku sektori organisatsioonidele. Seda nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Varasemalt on Kristina juhtinud kommunikatsioonitööd Saku Õlletehases, Kalevis ja piimatööstuses Tere. Töötanud turundus- ja komunikatsiooniosakonna juhina Nordea Pangas ja Viasatis, vedades pan Balti brändistrateegiat. Kristina on lõpetanud Tartu Ülikoolis ajakirjanduse eriala (võrdsustatud MA) ning töötanud ajakirjanikuna ETV-s kui ka ajakirjas Favoriit.

Sulge

Kaia Gil

Tere, meeldiv tutvuda. Mina olen Kaia.

Keskkooli lõpus ei suutnud ma valida õigusteaduskonna ja ajakirjanduse vahel. Viimase kasuks rääkis koolilehe peatoimetamine ja oskus ladusalt sõnu ritta seada, nii et mõte saaks selge. Hirm professor Lauristini ja legendaarsete ajakirjanduse sisseastumiseksamite ees hoidis mind tagasi.  Tookord võitiski juura, mille Tartus lõpetasin. Aga selge oli see, et mis mõte kord pähe võetud, sellest niisama lahti ei saa. Nii viiski tööelu juba juura õpingute ajal mu Põhja Politseiprefektuuri sisekommunikatsiooni juhtima ja mõni aeg hiljem Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusesse kommunikatsioonijuhiks. Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise eriala lõpetamisel oli just professor Lauristin see, kes mind edasi doktorantuuri kutsus. Eriala valiku teekond oli selle teadmisega õnnelikult finišis.

Olen nõustanud mitmeid lõpptarbijale suunatud kampaaniaid ja kliendikommunikatsiooni. Täna on suhtekorraldust teha ääretult põnev. Vanad traditsioonid kohtuvad uute võimalustega, lase aga loovusel lennata ja kõik on võimalik. Sõnal on jõud ja see ei kao, kunagi. Meie ülesanne on jõudu targasti ja vastutustundlikult juhtida. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab! Kõige olulisem on tiim ja hea side kliendiga. Täna võin ma julgelt öelda, et mõlemaga on mul väga vedanud. Klienti tuleb usaldada, siis usaldab klient sind.

Kui aega üle jääb (kahe tulevase maailma vallutaja kasvatamise kõrvalt seda ülemäära pole), istun lennukile ja võtan raamatu kaasa.

Sulge

Jana Gashkova

Jana Gashkova on Baltic ID-ga koostööd teinud alates 2017. aastast. Venekeelse meediatöö projektijuhina on ta venekeelsele sihtrühmale kohandanud ja ellu viinud mitmeid avaliku ja erasektori ettevõtete PR-projekte. 

Sulge