Saame tuttavaks!

Sinu igapäevaseks partneriks on konsultandid, keda ühendavad mitmekülgsed kogemused, sarnased väärtused ning erialane kirg leida uusi (digi)võimalusi selleks, et mõtestada kommunikatsiooni ning tuua tulemus alati koju!

Teeme oma tööd rõõmuga, kasutades meie inimeste rikkalikku kogemust, avatud loomingulisust, oskust kaugemale ette vaadata ja oma tegevused strateegiliselt läbi kaaluda.

Tulemus, aga ka see, kuidas selleni jõuda, on meile tähtis.

Kristina Seimann

Saame tuttavaks!

Meedia- ja kommunikatsioonitööga alustasin juba gümnaasiumis. Seetõttu võin julgelt öelda, et olen erialaselt kasvanud koos Eesti äri- ja meediamaastikuga. Alguses ajakirjanikuna ning hiljem juba mitmes ettevõttes kommunikatsiooni ja turundust juhtides on mul vedanud oma otseste juhtidega, kes on mind usaldanud, kaasanud tippjuhtkonna töösse ja andnud vastustusrikkaid ülesandeid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Keskkond ja võtted on ajas väga palju muutunud ja arenenud. Mina ka! Kuid võin öelda, et Tartu Ülikooli ajakirjandusõpingutest saadud põhivalemid on ajatud. Nende peale annab loogilise mõtlemise ja kiire analüüsi pealt alati üles ehitada kõige uuema ja toimivama strateegia või visioneeriva digilahenduse.

Agentuuri hakkasin ma tegema seetõttu, et olen ise olnud pigem tellija poolel. Mul on tunne, et tean täna väga hästi, milline on konsultant, kellega on kasulik koostööd teha. Partnerina agentuuris on mul võimalik luua selline töökeskkond, mis mulle endale meeldib. Kaasata andekad eksperdid, kellega koostöö arendab. Teha tööd, millel on mõju. Ja teha seda nii, et kliendi jaoks oleks tulemus koju toodud tööprotsessi nautides.

Kristina on eestvedanud juhtivate ettevõtete brändistrateegiaid ning olnud strateegiliseks koostööpartneriks erinevatele era- ja avaliku sektori organisatsioonidele. Seda nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Varasemalt on Kristina juhtinud kommunikatsioonitööd Saku Õlletehases, Kalevis ja piimatööstuses Tere. Töötanud turundus- ja komunikatsiooniosakonna juhina Nordea Pangas ja Viasatis, vedades pan Balti brändistrateegiat. Kristina on lõpetanud Tartu Ülikoolis ajakirjanduse eriala (võrdsustatud MA) ning töötanud ajakirjanikuna ETV-s kui ka ajakirjas Favoriit.

Sulge

Kaia Gil

Tere, meeldiv tutvuda. Mina olen Kaia.

Keskkooli lõpus ei suutnud ma valida õigusteaduskonna ja ajakirjanduse vahel. Viimase kasuks rääkis koolilehe peatoimetamine ja oskus ladusalt sõnu ritta seada, nii et mõte saaks selge. Hirm professor Lauristini ja legendaarsete ajakirjanduse sisseastumiseksamite ees hoidis mind tagasi.  Tookord võitiski juura, mille Tartus lõpetasin. Aga selge oli see, et mis mõte kord pähe võetud, sellest niisama lahti ei saa. Nii viiski tööelu juba juura õpingute ajal mu Põhja Politseiprefektuuri sisekommunikatsiooni juhtima ja mõni aeg hiljem Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskusesse kommunikatsioonijuhiks. Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhtimise eriala lõpetamisel oli just professor Lauristin see, kes mind edasi doktorantuuri kutsus. Eriala valiku teekond oli selle teadmisega õnnelikult finišis.

Olen nõustanud mitmeid lõpptarbijale suunatud kampaaniaid ja kliendikommunikatsiooni. Täna on suhtekorraldust teha ääretult põnev. Vanad traditsioonid kohtuvad uute võimalustega, lase aga loovusel lennata ja kõik on võimalik. Sõnal on jõud ja see ei kao, kunagi. Meie ülesanne on jõudu targasti ja vastutustundlikult juhtida. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab! Kõige olulisem on tiim ja hea side kliendiga. Täna võin ma julgelt öelda, et mõlemaga on mul väga vedanud. Klienti tuleb usaldada, siis usaldab klient sind.

Kui aega üle jääb (kahe tulevase maailma vallutaja kasvatamise kõrvalt seda ülemäära pole), istun lennukile ja võtan raamatu kaasa.

Sulge

Kaidi Reinart

Saame tuttavaks!

Kirg kultuuri, ajaloo ja maailma mõistmise vastu olid tõukeks minu semiootikaõpingutele Tartus. Semiootika õpetas mõistma kultuurile ja ühiskonnale olemuslikke kommunikatsiooni- ja tähendusprotsesse ning andis mulle oskuse rakendada neid teadmisi ka erinevatel elualadel, näiteks kultuuri-, meedia- ja kunstikriitika analüüsis. Semiootikaõpingud ise olid omakorda verstapostiks minu kommunikatsioonijuhtimise õpingutele magistris.

Igasugune teadlik ja eesmärgile suunatud tegevus paelub mind nii planeerimis- kui ka korraldusetapis. Ma usun oskusliku kommunikatsiooni vajalikkusesse, sest puutun tihti lehti lugedes või omal käel tegutsedes kokku nii paljude probleemidega, mis võinuks hea kommunikatsiooni korral olemata olla. Usun, et edukat toodet ei ole ilma hea kommunikatsioonita ning tänapäevases infost küllastunud maailmas on turunduskommunikatiivsed võtted ühed märkimisväärsemad viisid enda kuuldavaks ja nähtavaks tegemisel. Usun samuti sellesse, et igal heal asjal peab olema oma lugu, sest just lugu eristab üht omasarnastest. Lisaks kõigele meeldib mulle töötada koos inimestega ning välja mõelda lahendusi, kuidas neid õnnelikuks teha.

Enne veel, kui asusin agentuuri tööle, tegin koostööd Riigikantseleiga. Töötasime välja möödunud Eesti eesistumise kommunikatsioonistrateegia. Olen aidanud Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse ning töö- ja pereelu tasakaalu teemades ja osalenud noorteorganisatsiooni Domus Dorpatensise Akadeemia juhatuses. Protfellis ka mitmed väiksemad projektid MTÜ-des ja startupi kogemus Sprayprinterist. 

Ma olin vaevu kuuene, kui läksin oma esimesse iluuisu trenni. Paarikordsest katsetusest jääl sai nüüdseks juba 20 aastat kestnud kirg ja pühendumus. Sportimise kõrval armastan kangesti disaini. Ühiskonna nii sõnas kui pildis disainimist peangi oma kõige suuremaks hobiks. 

Sulge

Aleksander Espenberg

Saame tuttavaks! Mina olen Aleksander.

Väiksest saadik on mind iseloomustatud kui suhtlejat inimest, sestap on mu elu eesmärk tõestada enda emale, et “rääkimise eest makstakse palka küll”. Häid sõnu olen saanud ka tuttavatelt: “Suu käib niimoodi, et käed ei jõua järgi,” ütles mulle mu elu esimene tööandja ja “Sa räägid kiiremini kui Usain Bolt jookseb,” kirjutasid minust mu kallid klassikaaslased gümnaasiumis. Eks ma sellest olen inspiratsiooni ammutanud ka oma tulevase karjääri valikul.

Tallinna Ülikoolis ajakirjanduse õppimine ja (tulevaste) legendaarsete ajakirjanikega tutvumine pani mind väärtustama ajakirjaniku tööd. Sellegipoolest pidasin esimesest sissejuhatavast loengust saadik ja tegevajakirjanike hoiatustest hoolimata endale sobivaks hoopis kommunikatsiooni- ja suhtekorralduse valdkonda. Ajakirjandusharidus aga andis mulle kindla pinnase, mille peale rajan oma tuleviku.

Ma loodan, et minu suurimad saavutused on alles tulekul, kuid siiani olen vastutanud meediasuhtluse eest Tudeng TVs, kirjutanud lugusid Forte toimetusele ja töötanud IPF Digital Estonia klienditeeninduse taustoperatsioonide tiimis.

Minu eesmärk elus on eneseületamine. Tahan olla homme parem, kui olin eile. Kui muidu jooksevad inimesed päeva lõpul töölt koju, siis mina jooksen varavalges kodunt tööle. Viimased aastad on jooksmine olnud minu suur kirg. Ma ei võta jooksmist kui hobi või kohustust – see on puhas nauding. Jooksmine aitab maandada pingeid, mis tihtipeale õppimise või töö käigus tekivad. Kui elu läheb liiga kiireks, siis lähen jooksma ja mõtlen süvitsi elu üle järele. Jooksmine on osa minust, mille kaudu ma end identifitseerin. ilma selleta oleksin ma teine inimene. Olen jooksnud mitmeid võistluseid maratoni distantsil, kuid minu suur tuleviku eneseületus oleks ultramaratoni läbimine.

Sulge

Jana Gashkova

Jana Gashkova on Baltic ID-ga koostööd teinud alates 2017. aastast. Venekeelse meediatöö projektijuhina on ta venekeelsele sihtrühmale kohandanud ja ellu viinud mitmeid avaliku ja erasektori ettevõtete PR-projekte. 

Sulge